Image Alt

About Us

Our Story

12.12.2017 se to stalo. Potkali se dva kluci, Pavel a David. Dlouho hledali někoho, s kým by mohli něco tvořit, hudbu, film. Tak se nakonec potkali, neromanticky přes inzerát, kde stálo něco jako zoufalství, hledající kapelu nezapadající do tamní kapelní bigbeatové scény.

Pomalu začali tvořit a formovat kapelu. Na prvním koncertě hráli covery Velvet Underground pro Iva Pospíšila, kde křtil vydání neoficiální tajné nahrávky Velvetů. To bylo 24.2.2018. Tenkrát s něma hrál Bery na kachon, jako hostující kámoš.

Velveti, to je nostalgie, ale hrát to nechtěli. Začal se pomalu tvořit vlastní set, a sestavovat kapela. Pája začíná hrát na synťáky, experimentovat. David využívá svůj hlas, a dohromady to funguje krásně.

Máme název, Childhood heroes.

26.11.2018 potkáváme Davida Bursu. Po pár bubenících konečně normální kluk.

První koncert se konal v září 2019 v dejvické Klubovně. Ještě sme neřešili světla, na basu hrál Zája.

V průběhu času zkoušíme s několika basáky, Petr, Zája.. nicméně není to ono, tak nabíráme creativní Nastěnku, které umí s klávesama. Baskytaru přebírá Pája, pokud je to třeba.

Následují další koncerty Rock café, Kasárny, Elpíčko, Džungle BKAO a Anděl v Plzni.

Kolem roku 2021 začínáme s vlastním osvětlením, protože chceme potpořit i vizuální feel z našich koncertů. Dáváme dohromady světla, a nacházíme Petra Mráčka, který nám pomáhá dát dohromady světelný set.

9.4.2022 vydáváme první singl „Snapshot“ včetně videoklipu na YT. Klip točil Ondřej Belica, štáb a herci byli kámoši a kapela. Jako producent se na nahrávce podílí Jan Brambůrek, u kterého se to i nahrávalo ve studiu.

Koncem roku kapela mění název na EDEN IN LEDEN.

26.3.2023 vydáváme živou nahrávku ze studia, nazvanou „Tajný Sessions“. Hudební nahrávku doprovází videoklip ke každému songu, kde o finální střih se postarali přímo David, Pája a Nastěnka. Záznam vznikl v Tajným Studiu u Honzi Brambůrka, kde se i natáčelo video z živého hraní. Na natáčení videa se podíleli Šima Müller, Sarah Lomen, světla obstaral Petr Mráček.

14.4.2023 Vydáváme Studiovou verzi skladby „Tokyo“, Mix a Master obstaral opět Honza Brambůrek v Tajným Studiu. Záčínáme vyjednávat Mini Tour po Japonsku s kapelou Heaven Stamp.

4.8.2023 Hrajeme na festivalu Povaleč, kam nás pozvali na základě našich předchozích koncertů.

Eden in Leden je

David Havas

Zakládající člen, hlavní zpěvák, kytarista.

Pavel Raboch

Zakládající člen, backvocals, kytara, synths, basová kytara, producent

David Bursa

Bicí, perkuse, el.pady

Anastasia Vrublevská

Bass synth

Booking

Gábina

Technický tým

Petr Mráček

Světla

BOOKING
Gábina, David Havas
+420 734 276 555
MUSIC, TECH RIDER
Pavel Raboch
+420 723 073 806
cs_CZCzech